Cięcie plazmą

Przecinarka plazmowa SHP to nowoczesne i innowacyjne urządzenie oparte na konstrukcji bramowej. Portal wykonany jest z lekkiego i zarazem usztywnionego profilu, co gwarantuje dużą dynamikę i precyzję cięcia.

Serwomechanizmy prądu przemiennego odpowiedzialne są za napęd maszyny we wszystkich sześciu osiach. Najnowsze osiągnięcia w dziedzinie informatyki pozwoliły na dostosowanie sprawdzonego i stabilnego sterownika do najwyższych wymagań.

Obszar roboczy o wym. 3000×12000 mm pozwala na wycinanie dużych elementów a dwie niezależnie pracujące głowice przyśpieszają czas pracy.

Palnik plazmowy SCT wyposażony jest w pojemnościowy czujnik odległości, który został wbudowany w korpus palnika, tak samo jak czujnik pomiaru napięcia łuku plazmowego co daje wybór rodzaju pomiaru w zależności od wypalanej blachy.
Palnik tlenowo gazowy wyposażony w pojemnościowy czujnik odległości pozwala na cięcie stali konstrukcyjnej do 150 mm

Rodzaj agregatu i moc Zakres cięcia Przebicie produkcyjne
Stal konstrukcyjna Stal nierdzewna Aluminium Stal konstrukcyjna Stal nierdzewna
SHP 260 0,5-64 mm 0,8-100 mm 1,2-50 mm 38 mm 25 mm

Technologia OPTHole w pełnym zakresie

Największą zaletą tej funkcji jest ograniczenie wiercenia detali w procesie produkcji tam gdzie nie jest ono wymagane.

Funkcja Microjoint

Działa to na zasadzie chwilowego, płynnego obniżenia prądu podczas cięcia w celu niedopalenia detalu. Ważne jest, że podczas tej funkcji łuk plazmowy nie jest gaszony i na nowo odpalany, natomiast detal zostaje niedopalony tylko na niewielkiej grubości blachy. Stosuje się ją podczas wypalania pasów gdzie ze względu na wpływ termiki zaraz po wypaleniu zostałyby pofalowane.

Trasowanie liniowe i punktowe

Umożliwiają żłobienie o określonej głębokości we wskazanych miejscach na blasze. Jako przykład zastosowania tej opcji można podać linie gięcia czy spawania lub opisywania detali dla trasowania liniowego, a punkty do rozwiercenia dla trasowania punktowego.

Zalety cięcia plazmą:

  • wysoka prędkość cięcia
  • cięcie bez podgrzewania – szybkie przebijanie
  • wąska strefa wpływu ciepła – stosunkowo niewielki wpływ temperatury na cały materiał
  • możliwość cięcia bez nadpalania materiałów cienkich
  • relatywnie niski koszt

Zapraszamy do współpracy wszystkich partnerów biznesowych, pouszukujących rzetelnych, terminowych usług CNC najwyższej jakości. jak również solidnego i niezawodnego wykonawcy.